زندگینامه جولیوس – ویبره

زندگینامه جولیوس – دانشمندان

زندگینامه جولیوس

هرمان جولیوس اوبرت در ۲۵ ژوئن ۱۸۹۴ در شهر هرمشتات ترانسیلوانیایرومانی، متولد شد. اصالت او مجاری-اتریشیبود، اما بیشتر عمر خود را در آلمان و رومانیگذراند. اوبرت به علوم موشکیبسیار علاقه‌مند بود و این علاقه از سن ۱۱ سالگیدر او به‌ وجود آمد. مادر ویبرایتشویق اوبرت، کتاب «از زمین تا ماه» نوشته ژول ورن را به او هدیه داد.

ادامه خواندن “زندگینامه جولیوس – ویبره”

زندگینامه لئوناردو داوینچی – ویبره

زندگینامه لئوناردو داوینچی – دانشمندان

زندگینامه لئوناردو داوینچی
لئوناردو داوینچی(۱۵ آوریل ۱۴۵۲ – ۲ مه ‌۱۵۱۹) از دانشمندان و هنرمندان ایتالیاییدوره رنسانس است که در رشته‌هاینقاشی، ریاضی، معماری، موسیقی، کالبدشناسی، مهندسی، تندیسگری، و هندسه شخصیبرجسته بود…

ادامه خواندن “زندگینامه لئوناردو داوینچی – ویبره”

زندگینامه یانوش بویویی – ویبره

زندگینامه یانوش بویویی – دانشمندان

زندگینامه یانوش بویویی
یانوش بویویی ریاضیدان مجار-رومانیایی و از بنیانگذاران هندسهٔ نااقلیدسی، نام وی بصورت یانوش بولیای و یوهان بویویی هم ثبت شده است.

ادامه خواندن “زندگینامه یانوش بویویی – ویبره”

زندگینامه پروفسور مجید سمیعی – ویبره

زندگینامه پروفسور مجید سمیعی – دانشمندان

زندگینامه پروفسور مجید سمیعی
پروفسور مجید سمیعی در یک خانواده معروف گیلانی به سال ۱۳۱۶هـ.ش در تهران متولد شد و تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در همین شهر به پایان رسانید و سپس عازم آلمان گردید.

ادامه خواندن “زندگینامه پروفسور مجید سمیعی – ویبره”

زندگینامه برادران رایت – ویبره

زندگینامه برادران رایت – دانشمندان

زندگینامه برادران رایت
از آنجا که موفقیت‌های این دو برادر کاملاً با یکدیگر ممزوج و درهم پیچیده شده است بنابراین آنها را به هم ملحق کرده و سرگذشت آنان تحت یک عنوان واحد بیان خواهد شد. ویلبر رایت در سال ۱۸۷۶ در «میل ویل» ایندیانا به دنیا آمد و ارویل رایت به سال ۱۸۷۱ در «دیتون» اوهایو زاده شد. هر دو برادر تحصیلات دبیرستانی داشتند ولی هیچ‌کدام موفق به دریافت دیپلم نشدند.

ادامه خواندن “زندگینامه برادران رایت – ویبره”

ستارگان کهکشان دانش – ویبره

ستارگان کهکشان دانش – دانشمندان

ستارگان کهکشان دانش
در روزگار معاصر، مردم جهان بی آنکه چندان شگفت زده شوند، روزانه در معرض بمباران دهها خبر و دستاورد علمی قرار می گیرند. از سویی خبر می رسد با استخراج پلی اتیلن و متانول از نیشکر، وابستگی بشر به نفت در آینده نزدیک، کاهش خواهد یافت.

ادامه خواندن “ستارگان کهکشان دانش – ویبره”

زندگینامه ماتیسون تورینگ – ویبره

زندگینامه ماتیسون تورینگ – دانشمندان

زندگینامه ماتیسون تورینگ
آلن ماتیسون تورینگ ریاضیدان، منطق دان و رمز نگار بریتانیایی بود. تورینگ به عنوان پدر علم محاسبهٔ نوین و علم رایانه شناخته شده‌ است.تورینگ به کمک ماشین تورینگ فورمولاسیون موثریبرایروش الگوریتم ومحاسبه تهیه کرد؛ با کمک آزمایش تورینگ، سهم موثر و محرکی در زمینهٔ هوش مصنوعی ارائه کرد. آیا می‌توان روزیگفت: « ماشین هوشیار است و می‌تواند فکر کند؟»

ادامه خواندن “زندگینامه ماتیسون تورینگ – ویبره”

زندگینامه نیکلاس اوکوست اوتو – ویبره

زندگینامه نیکلاس اوکوست اوتو – دانشمندان

زندگینامه نیکلاس اوکوست اوتو
نیکلاس اوگوست اوتو، مخترع آلمانی بود که در سال ۱۸۷۶ اولین موتور درون‌سوز چهارزمانه را ساخت که الگو و مدلی شد، برای صدها میلیون موتور مشابه که از آن زمان تا کنون ساخته شده است.

ادامه خواندن “زندگینامه نیکلاس اوکوست اوتو – ویبره”

زندگینامه فلورانس نایتینگل – ویبره

زندگینامه فلورانس نایتینگل – دانشمندان

زندگینامه فلورانس نایتینگل
فلورانس نایتینگل مشهور به بانویچراغ به دست و بنیانگذار پرستارینوین است.
پدرش ویلیام ادوارد شور یکیاز اعضایاشراف زاده دربار به شمار می‌رفت و فلورانس کوچک، در یک خانه بزرگ و راحت دوران کودکیخود را گذراند.

ادامه خواندن “زندگینامه فلورانس نایتینگل – ویبره”

زندگینامه جان رائه – ویبره

زندگینامه جان رائه – دانشمندان

زندگینامه جان رائه
جان رائه (۱۸۷۲-۱۷۹۶) یک کتاب مهم نوشته که بیان برخی اصول جدید در موضوع اقتصاد سیاسی نام دارد و در سال ۱۸۳۴ منتشر شد و مورد توجه سینیور و جان استوارت میل قرار گرفت.

ادامه خواندن “زندگینامه جان رائه – ویبره”

زندگینامه فیلیپ پینل – ویبره

زندگینامه فیلیپ پینل – دانشمندان

زندگینامه فیلیپ پینل
ویدر ۲۰ آوریل سال ۱۷۴۵ بدنیا آمد. هنگامیکه به طبقه بندی بیماریها میپرداخت، به امراض روحی علاقه مند شد. سابقا در اغلب آیین ها ، چنین می پنداشتند که دیوانگان افرادی هستند که اجنه و شیاطین و ارواح در آنها حلول کرده اند و همه نوعی احترام برای آنها قائل بودند، ولیدرمانیصورت نمیگرفت.

ادامه خواندن “زندگینامه فیلیپ پینل – ویبره”

زندگینامه یان سوامردام – ویبره

زندگینامه یان سوامردام – دانشمندان

زندگینامه یان سوامردام
یان سوامردام (۱۶۸۰-۱۶۳۷) درآمستردام زاده شد و فرزند دارو فروشی بود که در خانه خود موزه ای از نمونه های جانورشناسی داشت. فضای خانه ذوق به طبیعت را در او بیدار نگه داشت. از نوجوانی به عصبیت، سخت کوشی و تسلیم ناپذیری شهرت داشت.

ادامه خواندن “زندگینامه یان سوامردام – ویبره”

زندگینامه چارلز داروین – ویبره

زندگینامه چارلز داروین – دانشمندان

زندگینامه چارلز داروین
چارلز داروین نظریه‌پرداز تئوری تکامل ارگانیک به وسیله انتخاب اصلح در طبیعت، در روز دوازدهم فوریه ۱۸۰۹ (همان روزی که ابراهام لینکلن به دنیا آمد) در سافربوری انگلستان دیده به جهان گشود.

ادامه خواندن “زندگینامه چارلز داروین – ویبره”

زندگینامه اسحاق کندی – ویبره

زندگینامه اسحاق کندی – دانشمندان

زندگینامه اسحاق کندی
یعقوب بن اسحاق کندی (۱۸۵-۲۶۰ هجری قمری) معروف به فیلسوف و شاهزاده عرب ملقب به کندی از بارزترین فلاسفه اسلامی عرب است. وی از دودمان ملوک بنی کندی و معاصر با مامون، معتصم و متوکل عباسی بود و در بغداد زندگانی می کرد.

ادامه خواندن “زندگینامه اسحاق کندی – ویبره”

زندگینامه جوردانو – ویبره

زندگینامه جوردانو – دانشمندان

زندگینامه جوردانو
جوردانو برونو چونان انسان و نیز چونان اندیشمند، یکی از برجسته ترین نمایندگان روحی و عقلی و اندیشگی دورانهای جدید است. وی در سال ۱۵۴۸ در شهری به نام نولا در نزدیکی ناپل ایتالیا زاده شد.

ادامه خواندن “زندگینامه جوردانو – ویبره”

زندگینامه شوپنهاور – ویبره

زندگینامه شوپنهاور – دانشمندان

زندگینامه شوپنهاور
شوپنهاور در ۲۲ فوریه ۱۷۸۸ در دانتزیگ متولد شد. پدر او بازرگانی بود که به علت مهارت و مزاج گرم و طبع مستقل و عشق به آزادی معروف بود. هنگامی که آرتور پنج ساله بود پدرش از دانتزیگ به هامبورگ مهاجرت کرد زیرا دانتزیگ به جهت افتادن به دست پروس در سال ۱۷۹۳ استقلال خود را از دست داده ‌بود.

ادامه خواندن “زندگینامه شوپنهاور – ویبره”