بانوی محجبه ایرانی مقابل رویترز – ویبره

بانوی محجبه ایرانی مقابل رویترز – بانوان

بانوی محجبه ایرانی مقابل رویترز
مرجان کلهر در بازی‌های المپیک زمستانی هم چنان کانون توجه رسانه‌های جهان قرار دارد.
مرجان کلهر پرچمدار کاروان ایران در بازی های ۲۰۱۰ و نخستین بانوی محجبه ایرانی در بازی های المپیک زمستانی هم چنان مورد توجه رسانه هایی گروهی دنیا است.

کلهر که از ابتدای حضورش در دهکده بازی های المپیک زمستانی ۲۰۱۰ ونکوور توجه رسانه های جهان را به خود جلب کرده است با درخواست‌های متعدد شبکه های تلویزیونی و خبرگزاری ها برای انجام گفت وگو روبرو شده است.

به دنبال درخواست های متعدد رسانه ها عصر سه شنبه، کلهر با حضور در محل اقامت نمایندگان رسانه ای ایران در بازی های المپیک ونکوور با خبرگزاری رویترز و US TODAY گفت و گو کرد.

اغلب سوالات خبرنگاران این رسانه ها در مورد نحوه فعالیت ورزشی کلهر در ایران، پرچمداری ایران در المپیک، وضعیت ورزش بانوان در ایران و حضور در المپیک زمستانی به عنوان نخستین دختر ایرانی بود.

کلهر همچنین در محل دهکده بازی ها در برنامه گفت و گو با یکی از خبرگزاری های آلمان شرکت کرد. همچنین مسوولان کاروان ایران به دنبال ممنوعیت گفت و گو با BBC با انجام مصاحبه مرجان کلهر با این رسانه مخالفت کردند.

بنابراین گزارش، شبکه تلویزیون کانادا (CTV) که ۲۴ ساعته به پخش برنامه های المپیک اختصاص دارد با دعوت از مرجان کلهر قصد انجام گفت و گو با وی در استودیو این شبکه را داشت که به دلیل تداخل این برنامه با گفت و گوی کلهر با رویترز و US TODAY حضور پرچمدار ایران در این برنامه منتفی شد.
مرجان کلهر

مرجان کلهر: حجاب محدودم نمی کند

پرچمدار ایران در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۰ ونکوور با بیان اینکه تمرینات خوبی را با ورزشکاران آمریکا و سوییس انجام داده، گفت: هدفم از حضور در این بازی‌ها کسب رکورد مناسب در رقابت با حریفان همسطح خودم است.

مرجان کلهر نخستین بانوی ایرانی حاضر در بازی‌های المپیک زمستانی ضمن بیان مطلب فوق گفت: در چند روز گذشته تمرینات مناسبی را در پیست اسکی ویسلر انجام داده‌ام و آمادگی خوبی برای شرکت در مسابقات دارم. من اصلا امیدی به کسب مدال ندارم، اما امیدوارم در رقابت با رقبای همسطح خودم، خوب ظاهر شده و بتوانم رکورد مناسبی را از خودم به جای بگذارم.

وی افزود: در این چند روز توانستم با قهرمانان بزرگ دنیا از جمله “بنیراش” دارنده دو مدال طلای المپیک زمستانی و قهرمانانی از آمریکا و سوئیس تمرین کنم.

وی ادامه داد: من صبح‌ها تمرین اسکی و عصرها تمرین بدنسازی انجام می‌دهم و چیزهای جدیدی در اینجا یاد گرفتم و توانستم اطلاعات و آموخته‌های جدیدی را جایگزین دانش گذشته خود کنم و بهتر شوم.

کلهر با اشاره به تمرین خود با قهرمانان بزرگ دنیا گفت: همان ذهنیتی که از نظر قهرمانی در مورد آنها داشتم را در اینجا از نزدیک دیدم. نکته‌ای که برایم خیلی جالب توجه بود اینکه این قهرمانان اصلا مغرور نیستند و اصل ورزش هم همین است. اگر مغرور باشی نمی‌توانی قهرمان جهان شوی.
بانوی محجبه ایرانی مقابل رویترز

قهرمان اسکی ایران با بیان اینکه “کاترین زتل” اتریشی الگوی من است، گفت: در حین تمریناتم با او صحبت کردم و خیلی خوشحالم که توانستم تمرینات او را از نزدیک ببینم. بنیراش را هم دیدم و با او نیز تمرین کردم. او از من در مورد امتیازم پرسید و برایم آرزوی موفقیت کرد.

کلهر با بیان اینکه فضای المپیک برروی وی تاثیر مثبتی گذاشته و توانسته‌ خوب تمرین کند، گفت: تمرین در کنار قهرمانان جهان یک رویاست.

وی گفت: پیست‌های المپیک به صورت برف یخی است در حالی که در ایران ما برروی برف نرم تمرین و مسابقه می‌دهیم که در این شرایط تمرین و مسابقه راحت‌تر است.

پرچمدار ایران گفت: نمی‌توان گفت که حضور در المپیک یک رویاست، اما آرزوی هر ورزشکاری شرکت در المپیک است. امیدوارم که کشورم در بازی‌های آینده با تعداد ورزشکار بیشتری شرکت کند.

بانوی محجبه ایرانی که مورد توجه رسانه‌های دنیا قرار گرفته، در این رابطه گفت: طی چند روز گذشته خبرنگاران خارجی از من می‌پرسند که آیا من تنها زن ایرانی هستم که اسکی می‌کنم و من در پاسخ به آنها گفتم که دختران بیشماری با حجاب در ایران اسکی می‌کنند. حجاب مانع کار ما نیست. از اینکه پرچمدار کشورم در این بازی‌ها بودم خیلی خوشحالم و توانستم به دنیا نشان بدهم که زن ایرانی می‌تواند در دنیا مطرح باشد

Vibre.ir

بانوی محجبه ایرانی مقابل رویترز – بانوان – ویبره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *