تشکیل تیم فوتبال بانوان در عربستان – ویبره

تشکیل تیم فوتبال بانوان در عربستان – بانوان

تشکیل تیم فوتبال بانوان در عربستان
فوتبال بانوان
تلویزیون ام‌بی‌سی که متعلق به شاهزادگان سعودی است در یک گزارش جنجالی خبر از تشکیل نخستین تیم فوتبال بانوان عربستان سعودی داد.

به نقل از ایسنا؛ این تلویزیون با نمایش تمرینات تیم کینگ یونایتد (تیم پادشاهی) و روپایی زدن بانوان عربستان در حالی که لباس‌های ورزشی و حجاب داشتند با بازیکنان این تیم به گفت‌وگو نشست. دیما عبدالله کاپیتان و مربی تیم فوتبال بانوان کینگ یونایتد از تشکیل این تیم دفاع کرد و بر حق استفاده زنان از حقوق‌شان تاکید نمود.

تلویزیون ام‌بی‌سی در ادامه این گزارش از فضای بسته‌ی محل تمرینات این تیم خبر داد و آرایش‌های غلیظ و مدل‌های روسری این بانوان را نیز با برجستگی به نمایش گذاشت.

یکی از بازیکنان جوان این تیم به خبرنگاران ام‌بی‌سی گفت: علت علاقه‌ی من به فوتبال این است که پدرم در فوتبال عربستان بازی می‌کرده است.

از سوی دیگر تلویزیون ام‌بی‌سی با تهیه گزارشی از شهروندان عربستانی درخصوص مجاز بودن فوتبال بانوان در این کشور عربی سوال می‌کرد، اکثریت مردان عربستانی در این گفت‌وگو فوتبال بانوان را مخالف شرع و اسلام برشمردند و خواستار تعطیلی این تیم شدند. آنها فوتبال را فقط مخصوص مردان می‌دانند و در این خصوص بر فتوای علمای سعودی اصرار داشتند.
ساخت ورزشگاه فوتبال برای بانوان

بانوان عربستانی نیز در این خصوص حق را با زنان سعودی می‌دانستند و فوتبال بانوان را در چارچوب خود مجاز می‌دانستند.

یادآور می‌شود این برای دومین بار است که یک تلویزیون وابسته به شاهزادگان سعودی به تبلیغ فوتبال بانوان در این کشور می‌پردازد. موضوعی که به شدت با مخالفت روحانیون تند مذهبی مواجه شده است. علمای وهابی نه تنها مخالف موضوعاتی از قبیل فوتبال بانوان هستند بلکه خواستار محدودیت بیشتر زنان در جامعه‌ی مرد سالار عربستان هستند.

ملک عبدالله پادشاه عربستان مدت‌ها است تلاش می‌کند آزادی‌های بیشتری به زنان و دختران عربستانی بدهد. گسترش تلویزیون‌های عربی مبتذل در منطقه، برخورداری مادی و تحصیلات عالیه بانوان عربستان فشار آنان را برای رهایی از جامعه‌ی مردسالار عربستان بیشتر کرده است.

گفته می‌شود؛ برخی از زنان و دختران دربار شاهزادگان سعودی برای ایجاد تغییرات به نفع زنان و دختران عربستانی به شدت تلاش می‌کنند و پسران عبدالعزیز، موسس پادشاهی سعودی را که در راس آن ملک عبدالله قرار دارد تحت فشار قرار می‌دهند آنها امیدوارند ورزش و فوتبال به دلیل جاذبیت‌هایی که دارد این امکان را برای بدست آوردن اهداف‌شان در جامعه‌ی عربستان ممکن سازد.

Vibre.ir

تشکیل تیم فوتبال بانوان در عربستان – بانوان – ویبره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *