برگزاری همایش کوهپیمایی بانوان – ویبره

برگزاری همایش کوهپیمایی بانوان – بانوان

برگزاری همایش کوهپیمایی بانوان
برای گذراندن یک روز تعطیل، برنامه ها و کارهای متفاوتی می توان انجام داد. برخی تمام روز را در خانه می مانند تا کارهای عقب افتاده خانه شان را انجام دهند.

تعداد دیگری هم وقتش شان را برای ورزش و تندرستی مغتنم می شمارند و به فضاهای ورزشی می روند. زمین های ورزشی، بوستان وکوه از گزینه های انتخاب در این مواقع است. کوهنوردی و کوهپیمایی با وجود اینکه هوای داغ تابستان از راه رسیده است، بسیاری را به خود می خواند.

۱۲ تیرماه جمعیت بسیاری برای کوهپیمایی تفریحی – ورزشی به ارتفاعات اطراف تهران رفته بودند. جمعه گذشته ۱۱۰۰ بانوی پایتخت در اولین همایش کوهپیمایی تابستانه سازمان ورزش شهرداری حضور پیدا کردند. این همایش با هماهنگی معاونت ورزشی بانوان و واجدهای ورزشی مناطق ۲۲ گانه تهران اجرا شد. ارتفاعات کلک چال میزبان این گروه بود.

هر منطقه ۵۰ نفر

با توجه به برنامه ریزی هایی که ابتدای سال ۸۸ توسط مسئولان به خصوص بین دو انجمن برگزاری همایش های ورزشی و کوهیمایی صورت گرفت، قرار بر این شد هر دو هفته یک بار، همایش کوهپیمایی برای بانوان ۲۲ منطقه برگزار شود. به همین منظور ۱۲ تیر برای برپایی همایش کوهپیمایی تابستانه در تقویم آنها رنگی شد تا جمعه ای ورزشی برای بانوان ترتیب دهند.

لیلا محمدیان، معاون ورزش بانوان سازمان ورزش شهرداری تهران گفت: «براساس برنامه ریزی های انجام شده، همایش های کوهپیمایی بانوان تهرانی به طور مرتب، حداقل ماهی یکبار و با حضور شهروندان مناطق ۲۲ گانه برپا خواهد شد.»

استقبال بانوان از برگزاری این همایش ها به اندازه ای بود که سازمان ورزش مصمم شد تا آنها را به طور مستمر در دستور کار خود قرار دهد. وی ادامه داد: «اگر چه این امر نشانه خوبی است از جهت گیری و حرکت رو به جلوی سازمان ورزش برای دستیابی به اهداف عالی ورزش شهروندی، ولی برنامه ریزی و تلاش ما برای رسیدن به وضعیت مطلوب همچنان ادامه دارد.
کوهپیمایی بانوان

خانم دبیر، رئیس انجمن هنمایش های معاونت ورزشی بانوان در این خصوص گفت: «سازمان در بخش بانوان بیش از ۵۰۰ همایش برگزارخواهد کرد که حجم زیادی از آن به کوهپیمایی اختصاص داده شده است.»

برای کوهپیمایی ۱۱۰۰ نفره، سازمان برای هر منطقه سهمیه ای معادل ۵۰ نفر را در نظر گرفت. مسئول همایش ها اشاره کرد: «برپایی کوهپیمایی برای تمامی بانوان پایتخت آن هم ماهی دوبار برای ما مقدور نبود. به همین علت هر بار از هر منطقه تنها از ۵۰ بانوی ورزشکار ثبت نام می شود. با این کار حداقل هر نفر یک بار در سال حضور خواهد داشت.»

همه چیز آماده است

تربیت بدنی شهرداری مناطق برای حضور هر چه بیشتر اهالی، برنامه های خود را در ایستگاه های صبحگاهی و مجموعه های ورزشی اعلام می کند همایش ها رایگان و با وسیله حمل و نقل که سازمان ورزش در اختیار واحدهای ورزشی قرار می دهد صورت می گیرد.

انجمن کوهپیمایی سازمان ورزش برای آنکه از جمعیت علاقه مند به کوهپیمایی تمام مناطق مطلع باشد تا برنامه های خود را بر این اساس طرح ریزی کند، رابطانی در هر منطقه دارد. این رابطان مسئول برگزاری همایش های کوهپیمایی نیز خواهند بود. لیلا شکیبایی، رئیس انجمن کوهپیمایی بانوان گفت: «نوع کوهپیمایی برای بانوان در نظر گرفته ایم. همایش های بزرگی که هر فصل با حضور ۱۱ هزار نفر انجام می شود و دیگری کوهپیمایی است که هر منطقه براساس برنامه های که ما در اختیارشان قرار داده ایم، اجرا می کند. رابطان انجمن، حکم بازوی اجرایی ما را دارند.»
کوهپیمایی بانوان

رابطان، بانوان را راس ساعت ۸ پای کوه برده و نکاتی مانند نحوه راه رفتن و نفس کشیدن را آموزش می دهند. هدف از این کوهپیمایی فتح قله نیست، بلکه تنها برای آماده سازی بانوان با شرایط کوهنوردی است. جمعه (۱۲ تیر ماه)  ۱۱۰۰ بانوی کوهنورد تا تپه کلک چال بالا رفتند. در این گروه نوجوانان و بزرگسالان از نظر جسمی راهنمایی های متفاوتی را می خواستن که رابطان ۲۲ منطقه شهرداری به خوبی از عهده این مسئولیت برآمدند. روحیه شاد بانوان هنگام برگشت به خانه و کارهای روزمره، نشان از رضایت یک روز ورزشی و آمادگی کامل برای مقابله با مشکلات زندگی داشت.

۲۶ تیر، دارآباد

هر ماه بانوان مناطق ۲۲ گانه برای کوهپیمایی دعوت می شوند. دومین همایش، جمعه ۲۶ تیرماه برگزار می شود. کوه دارآباد دو هفته دیگر ۱۱۰۰ بانوی ورزشی را به خود خواهد دید. ابتدای راه این کوه، سربالایی نسبتا تندی خواهید داشت اما با روحیه به راه خود ادامه دهید که بعد از ۱۰ دقیقه راهپیمایی، به جاده یا صاف و ساده خواهید رسید، اگر تا پایان مسیر با گروه همراه باشید به کبوترخان و حتی به مگس چال هم خواهید رفت. طبیعت این کوه به همراه رودخانه خروشانش انتظار شما را می کشد. برای ثبت نام در این برنامه به مجوعه های ورزشی منطقه یا مربیان ایستگاه های تندرستی مراجعه کنید. تا پایان تابستان، ۵ همایش کوهپیمایی منتظر حضور بانوان ورزش دوست و ورزشکار محلات مناطق ۲۲ گانه شهرداری پایتخت است. شورایاری محلات در این خصوص می تواند به خوبی شما را راهنمایی کنند تا در یکی از همایش های کوهپیمایی منطقه حضور داشته باشید.

Vibre.ir

برگزاری همایش کوهپیمایی بانوان – بانوان – ویبره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *